![](/ups/files/news/2017/10/21/thumb20171021465305064.jpg?173687587256904)
Xəbər verdiyimiz kimi, bu günlərdə (19-22 oktyabr) Jeşuv şəhərində (Polşa) Akrobatika Gimnastikası üzrə 28-ci Avropa Çempionatı keçirilir.
Hesabında artıq bir bürünc medal olan yığma komandamız bu gün Ağasif Rəhimov və Nurcan Cabbarlı cütlüyünün timsalında növbəti qələbəyə imza atdı. Gimnastlarımız iki hərəkətin (balans və temp) cəminə görə çoxnövçülük yarışlarında 83.000 xal alaraq, bir çox güclü rəqiblərini geridə qoydular və Avropa Çempionatının bürünc medalını əldə etdilər. Bununla da, ən yaxşı titullar uğrunda gedən mübarizədə akrobatlarımızın sərgilədiyi yarış əzmi, onlara və bütün komanda heyətimizə ikiqat medal sevincini yaşatdı.
Xatırladaq ki, yarışların son günü (22 oktyabr) digər cütlüyümüz Abdulla Əl-Məşayxi və Ruhidil Qurbanlı temp proqramı üzrə final mərhələsində çıxış edəcəklər.

Как сообщалось ранее, в эти дни (19-22 октября) в Польском городе Жешув проходит 28-ой Чемпионат Европы по акробатической гимнастике.
Наша сборная команда, на счету которой уже была бронзовая медаль, сегодня, одержала очередную победу благодаря Агасифу Рагимову и Нурджан Джаббарлы. Гимнасты, получив от судей 83.000 баллов в сумме двух упражнений (балансовое и темповое), опередили многих сильных соперников и стали обладателями бронзовой медали многоборья Чемпионата Европы. Таким образом, соревновательный дух, продемонстрированный нашими акробатами в борьбе за лучшие титулы, дал возможность спортсменам и всему составу команды дважды испытать радость медали.
Отметим, что в последний день соревнований (22 октября) другая наша пара в составе Абдуллы Аль-Мяшайхи и Рухидиль Гурбанлы выступят в финале темпового упражнения.