Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatına 10 gün qalmış, Milli Gimnastika Arenasında yoxlama-məşq toplanışı keçirilib.
Çempionatda iştirak edəcək milli komandamızın üzvləri bu gün, öz proqramlarını tam şəkildə icra ediblər. Toplanışda yerli təmsilçilərlə yanaşı, Livan və Çexiyalı gimnastlar da çıxış edib.
Yoxlama məşqində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının vitse-prezidenti Altay Həsənov, həmçinin federasiyasının nümayəndələri, məşqçi və hakim heyəti də iştirak edib.
A. Həsənov gimnastlarımızın çıxışlarını izləmiş və daha sonra onlarla söhbət edərək, belə əhəmiyyətli çempionat öncəsi iştirakçılara uğurlar arzulamışdır.

10 days prior to the World Rhythmic Gymnastics Championships, there was a Dress Rehearsal at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
Today, the members of our National Team which will participate in the Championships, have fully executed their routines. Along with National Team representatives, gymnasts from Lebanon and the Czech Republic also performed at this Dress Rehearsal.
The Vice-President of Azerbaijan Gymnastics Federation – Altay Hasanov as well as the representatives of the Federation, coaching and judging staff also took part in this event.
Altay Hasanov watched the performances of our gymnasts and wished them successes before such an important Championships.