Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatına 10 gün qalmış, Milli Gimnastika Arenasında yoxlama-məşq toplanışı keçirilib.
Çempionatda iştirak edəcək milli komandamızın üzvləri bu gün, öz proqramlarını tam şəkildə icra ediblər. Toplanışda yerli təmsilçilərlə yanaşı, Livan və Çexiyalı gimnastlar da çıxış edib.
Yoxlama məşqində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının vitse-prezidenti Altay Həsənov, həmçinin federasiyasının nümayəndələri, məşqçi və hakim heyəti də iştirak edib.
A. Həsənov gimnastlarımızın çıxışlarını izləmiş və daha sonra onlarla söhbət edərək, belə əhəmiyyətli çempionat öncəsi iştirakçılara uğurlar arzulamışdır.

Осталось 10 дней до начала соревнований
В Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики) была проведена контрольная тренировка за 10 дней до начала Чемпионата мира по художественной гимнастике.
Гимнастки нашей сборной команды, которые примут участие на Чемпионате, сегодня полностью исполнили свою программу. Помимо местных представителей, на тренировке выступили гимнастки из Ливана и Чехии.
На контрольной тренировке приняли участие Вице-президент Федерации гимнастики Азербайджана – Алтай Гасанов, а также представители федерации, тренеры и судьи.
Алтай Гасанов наблюдал за выступлениями наших гимнасток, и в ходе беседы с ними пожелал им успехов перед столь важным чемпионатом.