Bədii gimnastika üzrə dəfələrlə dünya çempionu, Bakıda keçirilən dünya çempionatının səfiri Yana Batırşina gimnastika həvəskarları üçün ustad dərsi keçib.
Milli Gimnastika Arenasında keçirilən dərs böyük marağa səbəb olub.
Ustad dərsində 20-dən çox gələcək gimnast iştirak edib. Dərsin əvvəlində Y.Batırşina gənc gimnastlarla isinmə hərəkətləri yerinə yetirdi. Sonra hər bir iştirakçı top, halqa və lentlə öz bacarıqlarını nümayiş etdirdi.
Daha sonra dünya çempionu gənclərə “Batırşina tullanışını” necə etmək lazım olduğunu göstərdi. O bildirdi ki, dərsdə iştirak edən uşaqların böyük potensialı var və onları parlaq gələcək gözləyir.
Görüşün sonunda Y.Batırşina ustad dərsində iştirakçıları və onların valideynləri ilə xatirə şəkli çəkdirdi.

Многократная чемпионка мира по художественной гимнастике, посол чемпионата мира в Баку Яна Батыршина провела открытый мастер-класс для любителей гимнастики. Начало мероприятия состоялось 17 сентября в 17:00.
Как и ожидалось, появление заслуженного мастера спорта России на Национальной гимнастической арене в Баку вызвало огромный ажиотаж среди местной публики. Свыше двух десятков будущих гимнасток вместе с родителями с нетерпением ждали гостя.
В начале мастер-класса, Батыршина вместе с юными гимнастами провели разминку. Затем, каждый из участников продемонстрировал все свои навыки обращения с мячом, обручем, и лентой.
Далее, многократная чемпионка мира показала молодежи, как следует выполнять «прыжок Батыршиной». Она отметила, что у собравшихся ребят существует огромный потенциал и выразила уверенность, что впереди их ждет яркое будущее.