14-16 may tarixlərində ölkəmizdə təşkil ediləcək aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatının səfirləri müəyyənləşib.
Bu dəfə dünya çempionatı üçün 1 deyil məhz 2 səfir seçilib. Bunlar əfsanəvi 4-qat dünya çempionları Vladislav Oskner (Rusiya) və Oana Karina Konstantindir (Rumıniya).
Qeyd edək ki, aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatı Azərbaycanda ilk dəfə keçiriləcək. İlkin siyahıya əsasən, yarışda 36 ölkədən 491 gimnastın iştirakı gözlənilir.
Milli Gimnastika Arenasında üç gün davam edəcək çempionatda idmançılar qadınlar və kişilər arasında fərdi proqramda, qarışıq cütlüklər, trio, qrup, eləcə də aerodans və aerostep proqramlarında çıxış edəcək. Qaydalara əsasən, bir idmançı maksimum üç proqramda çıxış edə bilər.

Стали известны послы чемпионата мира по аэробной гимнастике, который состоится 14-16 мая в нашей стране.
На этот раз 2 посла выбраны для Чемпионата мира. Это легендарные 4-кратные Чемпионы мира по аэробной гимнастике - Владислав Оскнер (Россия) и Оана Карина Константин (Румыния).
Отметим, что Чемпионат мира по аэробной гимнастике пройдет в Азербайджане впервые. Согласно предварительному списку, ожидается участие 491 гимнастов из 36 стран.
На чемпионате, который пройдёт 3 дня в Milli Gimnastika Arenası, спортсмены выступят в индивидуальной программе мужчин и женщин, а также в составе смешанных пар, трио, групп, аэростеп и аэроданс. Согласно правилам, гимнаст может выступить максимум в 3-х программах.