14-16 may tarixlərində ölkəmizdə təşkil ediləcək aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatının səfirləri müəyyənləşib.
Bu dəfə dünya çempionatı üçün 1 deyil məhz 2 səfir seçilib. Bunlar əfsanəvi 4-qat dünya çempionları Vladislav Oskner (Rusiya) və Oana Karina Konstantindir (Rumıniya).
Qeyd edək ki, aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatı Azərbaycanda ilk dəfə keçiriləcək. İlkin siyahıya əsasən, yarışda 36 ölkədən 491 gimnastın iştirakı gözlənilir.
Milli Gimnastika Arenasında üç gün davam edəcək çempionatda idmançılar qadınlar və kişilər arasında fərdi proqramda, qarışıq cütlüklər, trio, qrup, eləcə də aerodans və aerostep proqramlarında çıxış edəcək. Qaydalara əsasən, bir idmançı maksimum üç proqramda çıxış edə bilər.

The Ambassadors of the Aerobic Gymnastics World Championships are announced
The Ambassadors of the Aerobic Gymnastics World Championships to be held in our country on May 14-16 are announced.
This time, 2 ambassadors were chosen for the World Championships. These are legendary 4-time Aerobic Gymnastics World Champions -
Vladislav Oskner (Russia) and Oana Corina Constantin (Romania).
It should be mentioned that the Aerobic Gymnastics World Championships will be held in Azerbaijan for the first time. According to the provisional registration list, 491 gymnasts from 36 countries are expected to participate at the event.
At the Championships to be lasted for 3 days, the athletes will perform in the programs of “Individual Men” and “Individual Women”, as well as within “Mixed Pairs”, “Trios”, “Groups” and “Aerodance”. According to the rules, one gymnast can perform in 3 programs maximum.