BÖLGƏLƏRİN YARIŞ BAYRAMI
19 dekabr tarixində bədii gimnastika üzrə Azərbaycan Birinciliyi çərçivəsində 2-ci Bölgələr arası Kubok keçirildi.
Turnirdə Xırdalan, Sumqayıt, Şirvan, Qusar, Göyçay, Gəncə, İsmayıllı, Kürdəmir, Naxçıvan bölgələrini və Bakının Hövsan qəsəbəsini təmsil edən gimnastlar çıxış etdilər.
Bədii gimnastika üzrə Azərbaycan yığma komandasının Baş məşqçisi Mariana Vasilevanın sözlərinə görə, bölgə gimnastlarının çıxış səviyyəsi getdikcə artır, müxtəlif bölgələrin gimnastları arasında maraqlı rəqabət qeydə alınır və bu da bütün gimnastika həvəskarlarını sevindirir.
2005, 2006 və 2007-ci il təvəllüdlü idmançılar arasında qaliblər müvafiq olaraq Xırdalan, Göyçay və Qusar gimnastları oldu. Daha ətraflı nəticələri Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi saytında (www.agf.az) görə bilərsiniz.
Turnir sona çatdıqda Qala-Konsertdə böyük həvəslə çıxış edən bölgə gimnastları onlar üçün əsl bayrama çevrilmiş yarışları şən əhval-ruhiyyədə tərk etdilər.

On December 19, there has been held the second Interregional Cup within the framework of Rhythmic Gymnastics Azerbaijan Championship among age categories.
There were gymnasts representing Khirdalan, Sumgayit, Shirvan, Gusar, Goychay, Ganja, Ismayilli, Kurdamir, Nakhchivan and Baku’s Hovsan settlement in the tournament.
According to the Head Coach of the Azerbaijan Rhythmic Gymnastics National Team, Mariana Vasileva, a performance level among gymnasts from regions is increased, an interesting contest is being developed between the gymnasts from different regions which is a pleasant factor for all gymnastics fans in itself.
Among the athletes born in 2005, 2006 and 2007, representatives of Khirdalan, Gusar and Goychay became the winners accordingly. The detailed results can be found on Azerbaijan Gymnastics Federation’s official web site (www.agf.az).
Competitors from regions also with great pleasure took part in the Gala upon completion of the events and left the capital in a great mood which turned into a real festival for them.