Azərbaycan batutçuları tam qüvvə ilə çıxış etməyə hazırdır
Azərbaycan gimnastları qarşıdakı batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya Kubokunda tam qüvvə ilə çıxış etməyə hazırdır.
Bu sözləri Trend-ə batut gimnastikası üzrə Azərbaycan milli komandasının üzvləri İlya Qrişunin və Oleq Piunov deyib.
“Biz çox ciddi hazırlaşmışıq, çünki uzun zamandır yarışlarımız yox idi. Son bir ay çox ağır oldu, amma hesab edirəm ki, bu yarışadək formamızın pik həddinə çatacağıq. Çox az vaxt qalıb, biz bütün gücümüzü ortaya qoyacağıq. Bizim idman növü səhvləri bağışlamır, hamının ancaq bir şansı var” - deyə, İ.Qrişunin deyib:
O qeyd edib ki, gimnastlar əsas ümidlərini sinxron çıxışlara bəsləyir: “Bizim Oleqlə sinxron çıxışlarımız çox yaxşı alınır. Hesab edirəm ki, bizim üçün artıq fəxrü kürsü uğrunda mübarizə aparmaq vaxtı çatıb. Rəqabət yüksəkdir, amma əgər medallara can atmasaq, onda çıxış etmək nəyə lazımdır?”
O.Piunov arenada məşqlərin və yarışların yüksək səviyyəsini qeyd edib.
“Hesab edirəm ki, bu, hazırlığına və təşkilatçılığına görə ən yaxşı Dünya Kubokudur. Bakıda görülən işlərin həcmini mən başqa heç bir yarışda görməmişəm. Şərait möhtəşəmdir, hamı bizə yardım edir” - deyə, o qeyd edib.
Gimnastlar, həmçinin sakinlərə müraciət edərək həftə sonu günlərində onları dəstək olmağa dəvət ediblər: “Biz bu həftə sonu azarkeşlərimizi arenada gözləyirik. Sizin dəstəyiniz bizə yaxşı nəticələr göstərməyə imkan verəcək”.

Азербайджанские гимнасты готовы выложиться на все 100% на предстоящих соревнованиях Кубка мира по прыжкам на батуте и тамблингу.
"Мы готовились очень тщательно, так как у нас давно не было стартов. Последний месяц был очень тяжелый, но я считаю, что мы подходим к соревнованиям на пике своей формы. Осталось совсем немного, будем выкладываться на 100 процентов. Наш вид спорта не прощает ошибок, есть только один шанс", - сказал член сборной Илья Гришунин сказали Trend.
По его словам, основные надежды гимнасты возлагают на синхронные выступления.
"У нас с Олегом (Пиунов) очень хорошо получаются синхронные выступления, и я считаю, что нам пора бороться за пьедестал. Да конкуренция высокая, но если не стремится к медалям, то зачем выступать? ", - сказал Гришунин.
В свою очередь, Пиунов отметил высокий уровень организации тренировок и соревнований на арене.
"Я считаю, что это самый лучший по подготовке и организации Кубок мира. Тот объем работы, который проделывается в Баку, я не видел ни на одном соревновании. Условия великолепные, все нам помогают", - сказал Пиунов.
Гимнасты также обратились к зрителям с просьбой прийти и поддержать их на выходных.
"Ждем наших болельщиков на арене в эти выходные. Ваша поддержка позволит нам показать хорошие результаты", - сказали гимнасты.