Azərbaycan Gimnastika Federasiyası Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) tərəfindən “Fərqlənən” federasiyaların reytinq siyahısına daxil olmuşdur. Milli federasiyamızın fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirilməsi beynəlxalq arenadakı nüfuzumuzu bir daha təsdiq etdi.
Beynəlxalq Federasiyanın İcraiyyə Komitəsi il ərzindəki fəaliyyətinə - Dünya Çempionatları və Kuboklarının təşkili, FIG rəhbər Orqanlarının iclaslarının keçirilməsi, FIG Akademiyasının məşqçilik kursları və beynəlxalq hakimlik kurslarının təşkili, o cümlədən sözügedən tədbirlərdə iştirakına görə seçilən federasiyaları xallar əsasında müəyyənləşdirir. Xatırladaq ki, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası stabil olaraq, aktiv və peşəkar fəaliyyətinin nəticəsində ilin yekunlarına görə artıq 3-cü (2014, 2015 və 2016) dəfədir ki, 10 ən güclü federasiyaların sırasında yer alır.

Azerbaijan Gymnastics Federation has been included into the FIG (International Gymnastics Federation) rating list of the “Meritorious” Federations. The high appreciation of our national federation’s activity confirmed its reputation in the international arena once again.
The FIG Executive Committee defines the meritorious federations based on the points given for their activities during the year – the organization of the World Championships and World Cups, hosting of meetings of the FIG governing bodies, holding of the FIG Coaching Academy and International Judges’ Courses, as well as participation in the mentioned events. It should be reminded that due to its dynamic and professional activity, Azerbaijan Gymnastics Federation has placed itself among the 10 strongest federations for the 3 consecutive years (2014, 2015 and 2016).