30.11.2018 Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının nümayəndələri Bakıya toplaşır Bu gün, Bakıda Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) İcraiyyə Komitəsinin iclası öz işinə başlayıb.
25.11.2018 İdman gimnastlarımız Dünya Kubokunda çıxış ediblər Ötən həftəsonu Almaniyanın Kotbus şəhərində idman gimnastikası üzrə Dünya Kuboku baş tutub.
23.11.2018 Xoşbəxt olun! Bu gün, Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə milli komandasının üzvü, ikiqat Avropa Çempionatı mükafatçısı Diana Əhmədbəyli (Doman), Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının əməkdaşı Fərhad Əhmədbəyli ilə ailə həyatı qurub.
21.11.2018 “Könüllülər Proqramı - 2019" Azərbaycan Gimnastika Federasiyası, 2019-ci ildə Bakıda keçiriləcək beynəlxalq yarışların yüksək səviyyədə təşkili üçün “Könüllülər Proqramı - 2019" layihəsinə qəbulu elan edir.
18.11.2018 Gənclərdən ibarət qrup komandamız vətənə medalla qayıdır Dünən, İsrailin Ramat-Qan şəhərində bədii gimnastika üzrə beynəlxalq turnir yekunlaşıb.
18.11.2018 Azərbaycan gimnastları akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun "gümüş" medalını qazanıblar Akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kubokunda kişi cütlükləri tərkibində çıxış edən Azərbaycan gimnastları Seymur Cəfərov və Murad Əkbərov (28,600 bal) gümüş medal qazanıblar.
18.11.2018 Abdulla Əl-Məşayxi və Ruhidil Qurbanlı akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun "gümüş" medalını qazandılar Akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kubokunda qarışıq cütlükləri tərkibində çıxış edən Azərbaycan gimnastları Abdulla Əl-Məşayxi və Ruhidil Qurbanlı (29.646 bal) gümüş medal qazanıblar.
18.11.2018 Bakı növbəti Dünya Kubokunu uğurla yola saldı Bu gün, Milli Gimnastika Arenasında mövsümün sonuncu beynəlxalq turniri – Akrobatika Gimnastikası üzrə Dünya Kuboku öz işinə yekun vurdu.
17.11.2018 Akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun finalları start götürüb Trend-in məlumatına görə, 17-18 noyabr Bakıda ilk dəfə olaraq akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kuboku keçirilir. Beynəlxalq turnirdə Belarus, İsrail, Qazaxıstan, Hindistan, Rusiya və Ukrayna komandaları təmsil olunur.
17.11.2018 Azərbaycan gimnastları Bakıda keçirilən Dünya Kubokundakı çıxışlarından razıdırlar Əl-Məşayxi Trend-ə bildirib ki, çıxışdan sonra əhvalı əladır: "İdeal olmasa da, yaxşı çıxış etdik. Yarış böyük təcrübə deməkdir, səhv edə-edə öyrənirik. Bizi dəstəklədikləri üçün azarkeşlərə minnətdarıq".
15.11.2018 Əziz gimnastika sevərlər! Azərbaycan Gimnastika Federasiyası sizin üçün 2019-cu ilin ən yaxşı fürsətini yaratdı!
14.11.2018 Akrobatlarımızın Dünya Kuboku (17-18 noyabr) öncəsi sonuncu yoxlama-məşq toplanışı baş tutub (fotolar)
10.11.2018 Batutçularımız Dünya Çempionatında çıxışlarını yekunlaşdırdılar Bu günlərdə Sankt Peterburq şəhəri (Rusiya) batut gimnastikası, tamblinq və ikili mini-batut üzrə 33-cü Dünya Çempionatına ev sahibliyi edib.
02.11.2018 İdman gimantikası üzrə Dünya Çempionatı sona çatdı Bu gün, Dohada (Qətər) kişi və qadın idman gimnastikası üzrə 48-ci Dünya Çempionatı öz işinə yekun vurdu.

30.11.2018 The delegates of the International Gymnastics Federation assemble in Baku Today, the meeting of the Executive Committee of the International Gymnastics Federation (FIG) has commenced its work in Baku. At this meeting, held within the framework of the FIG Congress to take place on December 2 & 3, the FIG President – Morinari Watanabe, Anchorthe presidents of the Continental Unions and FIG Technical Committees in gymnastics disciplines, the members of the Executive Committee and several other official delegates participated in.
25.11.2018 Our artistic gymnasts perform at the World Cup Last weekend, the Artistic Gymnastics World Cup was hosted in the city of Cottbus, Germany.
23.11.2018 Be Happy! Today, the member of the Azerbaijani National Team in Rhythmic Gymnastics, 2-time prize-winner of the European Championships – Diana Ahmadbayli (Doman) has wedded the employee of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) – Farhad Ahmadbayli.
21.11.2018 “Volunteer Program – 2019” Azerbaijan Gymnastics Federation announces the recruitment on “Volunteer Program – 2019” project with the purpose of organization of international competitions in Baku at high level next year.
18.11.2018 Our junior group comes back to the homeland with the medals Yesterday, the international tournament in Rhythmic Gymnastics came to an end in the city of Ramat Gan, Israel.
18.11.2018
18.11.2018 Abdullah Al-Mashaykhi and Ruhidil Gurbanli won silver medals at the Acrobatic Gymnastics World Cup
18.11.2018 Baku completes the World Cup successfully Today, the last international tournament of the season - the FIG Acrobatic Gymnastics World Cup, has completed its work.
17.11.2018
15.11.2018 Azerbaijan Gymnastics Federation has created the best opportunity for you in 2019!
14.11.2018
10.11.2018 Our jumpers complete their performances at the World Championships Recently, the city of Saint Petersburg (Russia) has hosted the 33rd FIG Trampoline Gymnastics World Championships including Tumbling and Double-Mini Trampoline.
02.11.2018 The World Artistic Gymnastics Championships comes to an end Yesterday, the 48th Men’s and Women’s Artistic Gymnastics World Championships came to an end in Doha (Qatar).