31.12.2018 Yeni İliniz Mübarək! Azərbaycan Gimnastika Federasiyası
27.12.2018 Məşqçilərimiz ailə həyatı qurdu Dünən, akrobatika gimnastikası üzrə milli komandanın məşqçisi Leyla Mehdizadə, Bakı Gimnastika Məktəbinin batut və tamlinq üzrə məşqçisi Rahib Əliyevlə ailə həyatı qurub.
26.12.2018 "İlin ən yaxşıları" müəyyənləşdi Dünən, Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akadaemiyasında 2018-ci ilin yekunlarına dair tədbir keçirilib. Tədbirdə, Milli Olimpiya Komitəsi, Gənclər və İdman Nazirliyi ilə birgə müxtəlif nominasiyalar üzrə bu ilin ən yaxşılarını mükafatlandırıb.
24.12.2018 Milli Gimnastika Arenasında "Ağbəniz və 7 cırtdan" adlı möhtəşəm Yeni İl şousu təqdim olundu
18.12.2018 Azərbaycan gimnastları "GymGala" şousunda çıxış ediblər 15-16 dekabr tarixlərində gimnastikanın tanınmış simaları Belçikanın Antverp şəhərində toplaşıblar.
18.12.2018 Fərid Qayıbov "İlin İdman Xadimi" seçildi Bu gün, Bakı Olimpiya Stadionunda İdman Araşdırmalar Mərkəzinin “İlin qalibləri-2018” layihəsi üzrə tədbir keçirilib.
17.12.2018 Gimnastika üzrə ilin son yarışı keçirildi Bu həftəsonu, Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında 2018-ci ilin sonuncu gimnastika yarışı keçirilib.
10.12.2018 "Qızıl Yaş" adlı gimnastika şousu baş tutdu Dünən, Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 25-ci Azərbaycan Birinciliyi və 5-ci Bölgələrarası Kubok öz işinə yekun vurdu. 4 gün davam edən turnirdə 300-ə yaxın gimnast xalça üzərində öz bacarıqlarını nümayiş etdirdilər. Bəzən həyəcanlı, bəzən də özünə inamlı çıxışları ilə hakimlərin rəğbətini qazanan iştirakçılar, öz proqramlarının öhdəsindən layiqincə gəlməyə çalışdılar.
06.12.2018 Bakıda parkur gimnastika növü üzrə təqdimat xarakterli kurslar keçirilib Bir neçə gün öncə FIG-nin Konqresində (2-3 dekabr) qəbul edilən qərara əsasən, Parkur rəsmi olaraq gimnastika proqramına daxil edilib. Elə bu fürsətdən yararlanaraq, paytaxtımızda bu idman növü ilə yaxından tanış olmaq üçün təqdimat xarakterli kurslar təşkil olunub və kurslarda 13 ölkənin, eləcə də Azərbaycan nümayəndələri iştirak ediblər.

31.12.2018 Happy New Year! Azerbaijan Gymnastics Federation sincerely congratulates you on the International Solidarity Day of Azerbaijanis and New Year!
27.12.2018 Our coaches wed Yesterday, the coach of the National Team in Acrobatic Gymnastics - Leyla Mehdizade Anchorwedded the Trampoline & Tumbling coach of the Baku Gymnastics School – Rahib Aliyev.
26.12.2018 “The best ones of the year” are defined Yesterday, there was held the event dedicated to the results of 2018 at the Azerbaijan State Academy of Physical Culture and Sports. At the event, the National Olympic Committee together with the Ministry of Youth and Sports awarded the best ones of the year in various nominations.
24.12.2018
18.12.2018 Azerbaijani gymnasts perform at “GymGala” show On December 15 & 16, the well-known faces in Gymnastics gathered together in the city of Antwerp, Belgium.
18.12.2018 Farid Gayibov is selected as “Sports figure of the Year” Today, there has been held the event of the Sports Research Center on “The Winners of the Year - 2018” project at the Baku Olympic Stadium.
17.12.2018 The year`s last event in Gymnastics takes place This weekend, the last competition of 2018 was held at the subsidiary hall of Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
10.12.2018 “Golden Age” Gymnastics Show takes place Yesterday, the 25th Azerbaijan Championship and the 5th Interregional Cup in Rhythmic Gymnastics among age categories completed its work at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena). About 300 gymnasts demonstrated their skills on the floor within the 4-day tournament.
06.12.2018 The Parkour Introductory Course is held in Baku A few days ago, Parkour was officially included into the gymnastics program according to the decision made at the FIG Congress (December 2 & 3). Taking this opportunity, there was held the Introductory Course in our capital with the participation of the representatives from 13 countries as well as from Azerbaijan for the purpose of close acquaintance with this gymnastics discipline.