27.05.2019 İdman gimnastlarımızdan medal dolu xəbər Bu həftəsonu, idman gimnastikası üzrə milli komandalarımızın gənc üzvləri Macarıstanın paytaxtı Budapeştdə keçirilən beynəlxalq yarışda çıxış ediblər.
27.05.2019 Qızıl medallı həftəsonu Bu həftəsonu, Xorvatiyanın Osiyek şəhərində yekunlaşan idman gimnastikası üzrə "Challenge" seriyasına aid Dünya Kubokunda gimnastlarımız ölkəmizi layiqincə təmsil edərək, 2 medal qazanıblar.
26.05.2019 Bakıda aerobika gimnastikası üzrə 11-ci Avropa çempionatının final mərhələsi start götürüb Mayın 26-da Milli Gimnastika Arenasında aerobika gimnastikası üzrə 11-ci Avropa çempionatının final mərhələsi start götürüb.
26.05.2019 Aerobika Gimnastikası üzrə Avropa Çempionatının 2-ci günü fotolarda
26.05.2019 Avropa Çempionatının qızıl medalı Azərbaycan komandasında Bu gün, Milli Gimnastika Arenasında aerobika gimnastikası üzrə 11-ci Avropa Çempionatının final mərhələləri baş tutub.
25.05.2019 Aerobika Gimnastikası üzrə Avropa Çempionatının ilk günündən fotolar
25.05.2019 Azərbaycanın "aero dance" komandası Avropa Çempionatında finala keçdi
24.05.2019 Bakıda Aerobika Gimnastikası üzrə Avropa Çempionatı açıq elan olundu Bakıda, Milli Gimnastika Arenasıında aerobika gimnastikası üzrə 11-cı Avropa Çempionatının təntənəli açılış çərasimi baş tutub.
23.05.2019 Batutçularımız Rusiyada qızıl medal qazandı Ötən gün, Rusiyanın Krasnodar şəhərində batut gimnastikası üzrə Rusiya çempionatının final yarışları baş tutub.
23.05.2019 Aerobika gimnastları artıq Bakıdadır Milli Gimnastika Arenası 24 may tarixində ilk dəfə olaraq, aerobika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatına ev sahibliyi edəcək.
19.05.2019 Avropa Çempionatının 3-cü gününün ən maraqlı məqamları
19.05.2019 Bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatının fərdi proqramda qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi baş tutdu Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa çempionatının fərdi proqramı üzrə qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
19.05.2019 Avropa Çempionatının finalında qrup komandamız 6-cı oldu Bu gün, Bakıda bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatının final yarışları baş tutdu.
18.05.2019 Avropa Çempionatının komanda hesabında və qrup komandalarının çoxnövçülükdə mükafatlandırılması baş tutdu Bu gün Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında komanda hesabında və qrup hərəkətləri komandalarının çoxnövçülükdə qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
17.05.2019 Bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatının ən maraqlı məqamları fotolarda
17.05.2019 Avropa Çempionatının ilk günü və qrup komandamız finalı təmin etdi Bu gün, Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa Çempionatına start verilib.
17.05.2019 Zöhrə Ağamirova Avropa Çempionatında halqa ilə final mərhələsinə yüksəldi Bu gün, Bakıda bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatının ikinci günü yekunlaşıb.
17.05.2019 Bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatının ikinci günü fotolarda
16.05.2019 Dünya Çempionatının ulduz səfiri Miri Yusif seçildi Azərbaycanın əməkdar artisti, mügənni Miri Yusif bu ilin sentyabr ayında (16-22) Bakıda keçiriləcək bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının ulduz səfiri seçilib.
16.05.2019 Bakıda bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında təbəssümlər, pozitiv və yaxşı əhval-ruhiyyə Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa Çempionatı keçirilir.
15.05.2019 Yaxından tanış olaq: Azərbaycan komandası bədii gimnastka üzrə Avropa çempionatına necə hazırlaşır Mayın 16-19-da Bakı Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa çempionatı keçiriləcək. Yarışda böyüklər fərdi hərəkətlərdə, gənclər isə qrup hərəkətlərində çıxış edəcək. Azərbaycanı Avropa çempionatında yeniyetmələr arasında Nəzrin Cəfərzadə, Eleonora Yusifova, Ləman Əlimuradova, Fəridə Səfiyarzadə, Mədinə Əsədova, Selcan Hacızadə, Milana Əkbərovadan ibarət komanda təmsil edəcək.
15.05.2019 Zöhrə Ağamirova və Veronika Qudis Avropa çempionatına hazırlıq barədə: Məqsədimiz yaxşı çıxış etməkdir Mayın 16-19-da Bakı Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa çempionatı keçiriləcək. Böyüklər arasında fərdi hərəkətlərdə Azərbaycanı Zöhrə Ağamirova və Veronika Qudis təmsil edəcək.
06.05.2019 Zöhrə Ağamirova “Challenge” Kubokunun 3 final mərhələsində çıxış edib Dünən, İspaniyanın Quadalaxara şəhərində bədii gimnastika üzrə “Challenge” seriyasına aid Kubok yekunlaşıb.
05.05.2019 2-ci Avropa Oyunlarına gimnastika növləri üzrə test turniri keçirilib Bu həftəsonu 2-ci Avropa Oyunlarına ev sahibliyi edəcək Belarusun paytaxtı Minskdə sözügedən oyunlara gimnastika növləri üzrə test turniri keçirilib.
03.05.2019 Aerobika gimnastikası üzrə Dünya Çempionatı Bakıda keçiriləcək Bakı 2020-ci ildə aerobika gimnastikası üzrə Dünya Çempionatına ev sahibliyi edəcək. Bu qərar Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) İcraiyyə Komitəsinin Sankt-Peterburqda keçirilmiş növbəti iclasında qəbul olunub.

27.05.2019 Медали наших спортивных гимнастов В конце прошлой недели, члены юниорской сборной команды Азербайджана по спортивной гимнастике выступили в международном соревновании в столице Венгрии - Будапеште.
27.05.2019 Запомнившиеся золотыми медалями выходные дни В конце прошлой недели, наши гимнасты достойно представили страну на Кубке мира по спортивной гимнастике, который завершился в городе Осиек (Хорватия), и завоевали две медали.
26.05.2019 В Баку стартовали финалы 11-го Чемпионата Европы по аэробной гимнастике В воскресенье, 26 мая, в Национальной арене гимнастики в Баку стартовали финальные соревнования 11-го Чемпионата Европы по аэробной гимнастике.
26.05.2019 Второй день Чемпионата Европы по аэробной гимнастике (ФОТОГРАФИИ)
26.05.2019 Золотая медаль Чемпионата Европы у сборной команды Азербайджана Сегодня, в Milli Gimnastika Arenası (MGA, Национальная арена гимнастики) состоялись финалы 11-го Чемпионата Европы по аэробной гимнастике.
25.05.2019
25.05.2019 Команда Азербайджана прошла в финал аэродэнса ЧЕ по аэробике в Баку В Баку завершились квалификационные состязания в аэродэнсе среди сениоров в рамках чемпионата Европы по аэробной гимнастике. Победителями в квалификации стала российская команда с 17,4 балла.
24.05.2019 Чемпионат Европы по аэробике открылся в Баку Торжественная церемония открытия XI Чемпионата Европы по аэробной гимнастике прошла на Национальной арене гимнастики в Баку.
23.05.2019 Наши прыгуны на батуте завоевали золотые медали в России Вчера, в городе Краснодар (Россия) состоялись финалы Чемпионата России по прыжкам на батуте.
23.05.2019 Аэробные гимнасты уже в Баку 24 мая Milli Gimnastika Arenası (MGA, Национальная арена гимнастики) впервые примет Чемпионат Европы по аэробной гимнастике.
19.05.2019
19.05.2019 В Баку состоялась церемония награждения победителей Чемпионата Европы по художественной гимнастике в индивидуальной программе В воскресенье в Национальной арене гимнастики в Баку прошла церемония награждения победителей и призеров 35-го Чемпионата Европы по художественной гимнастике среди гимнасток, выступающих в индивидуальной программе, сообщает Trend.
19.05.2019 Групповая команда Азербайджана стала шестой в финале ЕВРО Сегодня в Баку прошли финалы чемпионата Европы по художественной гимнастике.
18.05.2019 В Баку состоялась церемония награждения победителей Чемпионата Европы в командном зачете и в многоборье групповых упражнений В субботу в Национальной арене гимнастики в Баку состоялась церемония награждения победителей и призеров в командном зачете (по общим оценкам взрослых гимнасток и юниорок, выступающих в программе групповых упражнений) и в многоборье групповых упражнений, сообщает Trend.
17.05.2019
17.05.2019 Первый день Чемпионата Европы и наша групповая команда обеспечила финал Сегодня в Milli Gimnastika Arenası (Национальная арена гимнастики) стартовал 35-й Чемпионат Европы по художественной гимнастике.
17.05.2019 Агамирова пробилась в финал с обручем на ЕВРО Сегодня в Баку проходит второй день чемпионата Европы по художественной гимнастике.
16.05.2019 Мири Юсиф избран звездным послом Чемпионата мира Заслуженный артист Азербайджана, певец Мири Юсиф избран звездным послом Чемпионата мира по художественной гимнастике, который состоится в сентябре (16-22) в Баку.
16.05.2019 Улыбки, позитив и хорошее настроение на Чемпионате Европы по художественной гимнастике в Баку В Национальной арене гимнастики в Баку проходит 35-й Чемпионат Европы по художественной гимнастике, сообщает в четверг Trend.
15.05.2019 Познакомимся поближе: как команда Азербайджана в групповых упражнениях готовится к Чемпионату Европы 16-19 мая в Национальной арене гимнастики в Баку пройдет 35-й Чемпионат Европы по художественной гимнастике. На Чемпионате взрослые гимнастки выступят в индивидуальной программе, а юниорки - в программе групповых упражнений. Азербайджан на Чемпионате Европы представит команда юниорок, в состав которой входят Назрин Джафарзаде, Элеонора Юсифова, Ляман Алимурадова, Фарида Сафиярзaде, Медина Асадова, Селджан Гаджизаде, Милана Акберова.
15.05.2019 Зохра Агамирова и Вероника Гудис о подготовке к Чемпионату Европы: Наша задача - хорошо выступить 16-19 мая в Национальной арене гимнастики в Баку пройдет 35-й Чемпионат Европы по художественной гимнастике. В индивидуальном первенстве на соревнованиях Азербайджан представят Зохра Агамирова и Вероника Гудис.
06.05.2019 Зохра Агамирова выступила в 3-х финальнах Кубка мира FIG серии “Challenge” Сегодня в городе Гвадалахара (Испания) завершился Кубок мира FIG серии “Challenge” по художественной гимнастике.
05.05.2019 Состоялся тестовый турнир по видам гимнастики на 2-е Европейские Игры В прошлые выходные, прошел тестовый турнир по видам гимнастики в столице Беларуси - Минске, который примет 2-е Европейские Игры.
03.05.2019 Чемпионат Мира по аэробной гимнастике пройдет в Баку Баку примет Чемпионат Мира по аэробной гимнастике в 2020г. Такое решение было принято на очередном заседании Исполнительного комитета Международной федерации гимнастики (FIG), прошедшем в Санкт-Петербурге. На этом заседании, так же принял участие член упомянутой организации, президент Европейского союза гимнастики Фарид Гаибов.