30.06.2019 Azərbaycan gimnastları Gənclər arasında ilk Dünya Çempionatında çıxış ediblər Bu gün, Macarıstanın Gyor şəhərində idman gimnastikası üzrə Gənclər arasında keçirilən ilk Dünya Çempionatına yekun vurulub.
30.06.2019 Gimnastlarımızın 2-ci Avropa Oyunlarında çıxışları sona çatdı Bu gün, Belarusun paytaxtı Minskdə 2-ci Avropa Oyunlarının son günü keçirilir.
23.06.2019 Akrobatlarımızdan növbəti gümüş medal 2-ci Avropa Oyunlarına ev sahibliyi edən Minskdən (Belarus) daha bir sevindirici xəbər gəldi.
23.06.2019 Bədii gimnastlarımız beynəlxalq turnirdə 10 medal qazandı Bu gün, Polşanın Qdınya şəhərində bədii gimnastika üzrə beynəlxalq turnir yekunlaşıb.
22.06.2019 2-ci Avropa Oyunlarında medal hesabını akrobatlarımız açdı Bu gün, Belarusun paytaxtı Minskdə 2-ci Avropa Oyunları çərçivəsində gimnastika yarışlarına start verilib.
19.06.2019 Miri Yusif: Azərbaycan Gimnastika Federasiyasında öz işinin peşəkarları işləyir Milli Gimnastika Arenasında gimnastların Azərbaycanın əməkdar artisti, sentyabrın 16-22-də Bakıda keçiriləcək bədii gimnastika üzrə dünya çempionatının ulduz səfiri, müğənni Miri Yusiflə görüşü keçirilib.
13.06.2019 AGF bədii gimnastika üzrə birgə məşqçilik və hakimlik kurslarını elan edir Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bütün gimnastika klubları və bölmələrinin diqqətinə!
10.06.2019 Nərmin Bayramova bürünc medal qazanıb Bu həftəsonu, Qazaxıstanın Şimkənt şəhərində bədii gimnastika üzrə beynəlxalq turnir keçirilib.
10.06.2019 Gimnastımız Qran Pri yarışlarında çıxış edib Dünən, Çexiyanın Brno şəhərində bədii gimnastika üzrə Qran Pri yarışları yekunlaşıb.
10.06.2019 Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatının qalibləri müəyyənləşdi 8-9 iyun tarixlərində Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Akrobatika Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, həmçinin İdman Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçirildi.
10.06.2019 Qadın idman gimnastımız beynəlxalq arenada debüt etdi Bu həftəsonu, gimnastikanın daha bir növü üzrə təmsilçimiz beynəlxalq yarışda iştirak edib.
07.06.2019 Mövsümün ilk yerli çempionatı baş tutdu Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Batut gimnastikası üzrə 5-ci və Tamblinq üzrə isə 17-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi keçirilib.
03.06.2019 Parkur üzrə təmsilçilərimiz Dünya Kubokunda iştirak ediblər Ötən həftə, Fransanın Monpelye şəhərində Parkur üzrə Dünya Kuboku keçirilib.
Turnirdə 21 ölkədən 40-a yaxın iştirakçı “Speed Run” və “Freestyle” proqramında yarışıblar.
01.06.2019 Himnimiz yenidən səsləndi Ötən həftə Osiyekdə (Xorvatiya) idman gimmnastikası üzrə “Challenge” seriyasına aid Dünya Kuboku yekunlaşaraq, estafeti Sloveniyanın Koper şəhərinə təhvil verdi. Təmsilçilərimiz bu yarışda da uğurlu çıxışları ilə fərqlənməyi bacarıblar.

30.06.2019 Гимнасты Азербайджана выступили на первом Чемпионате Мира среди юниоров Сегодня завершился 1-ый Чемпионат мира по спортивной гимнастике среди юниоров в городе Дьёр (Венгрия).
30.06.2019 Выступления наших гимнастов на 2-ых Европейских играх подошли к концу Сегодня проходит последний день соревнований 2-х Европейских игр в городе Минск (Беларусь).
23.06.2019 Очередная серебряная медаль наших акробатов Еще одна радостная новость поступила из Минска (Беларусь), где проходят 2-ые Европейские игры.
23.06.2019 Наши гимнастки завоевали 10 медалей на международном турнире Сегодня завершился международный турнир по художественной гимнастике в городе Гдыня (Польша).
22.06.2019 Счёт медалей на 2-ых Европейских играх открыли наши акробаты Сегодня, в рамках 2-ых Европейских игр стартовали соревнования по гимнастике в столице Беларуси, Минске.
19.06.2019 В Федерации гимнастики Азербайджана трудятся профессионалы своего дела - Мири Юсиф Во вторник в Баку в Национальной арене гимнастики прошла встреча гимнастов с заслуженным артистом Азербайджана, звездным послом Чемпионата мира по художественной гимнастике, который пройдет в Баку 16-22 сентября - певцом Мири Юсифом Мирбабаевым.
13.06.2019 AGF (Федерация гимнастики Азербайджана) объявляет о проведении объединённых тренерских и судейских курсов по художественной гимнастике Внимание всем клубам и секциям по гимнастике, функционирующим в Азербайджане!
10.06.2019 Нармин Байрамова завоевала бронзовую медаль В эти выходные в городе Шимкент (Казахстан) прошел международный турнир по художественной гимнастике.
10.06.2019 Наша гимнастка выступила на Гран При Вчера в Брно, Чехия, завершился Гран-при по художественной гимнастике.
10.06.2019 Определились победители Первенства Азербайджана и Чемпионата Баку 8-9 июня во вспомогательном зале MGA (Национальная Арена Гимнастики) прошли 26-ое Первенство Азербайджана и Баку по акробатической гимнастике, а также 26-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по спортивной гимнастике.
10.06.2019 Наша гимнастка дебютировала на международной арене В эти выходные еще одна представительница нашей команды по спортивной гимнастике приняла участие в международном соревновании.
07.06.2019 Состоялся первый национальный чемпионат этого сезона Во вспомогательном зале MGA (Национальная Арена гимнастики) прошел Чемпионат и Первенство Баку по прыжкам на батуте (5-ый по счету) и акробатической дорожке (17-й по счету).
03.06.2019 Наши представители приняли участие на Кубке Мира по паркуру На прошлой неделе во Французском городе Монпелье прошел Кубок Мира по Паркуру.
01.06.2019 Снова прозвучал наш гимн С завершением Кубка мира серии “Challenge” по спортивной гимнастике в городе Осиек (Хорватия), эстафета была передана городу Копер (Словении). Наши представители смогли отличиться успешными выступлениями на этом соревновании.