27.09.2019 İlin yerli yarışlar mövsümünə Sumqayıt şəhərində son veriləcək Uğurlu təşkil olunmuş irimiqyaslı beynəlxalq yarışlardan sonra Azərbaycan Gimnastika Federasiyası payız mövsümündə yerli yarışları keçirməyə hazırlaşır.
24.09.2019 37-ci Dünya Çempionatı – Nağıllar gerçəkləşdi Paytaxtımızın ev sahibliyi etdiyi bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatı öz işinə yekun vurdu. 61 ölkə və 300-dən çox gimnast ilin ən əhəmiyyətli turnirində 1 həftə boyunca mübarizə apardı.
23.09.2019 Mixail Malkin Dünya Kubokunda qızıl medala sahibləndi Bu həftəsonu, Rusiyanın Xabarovsk şəhərində batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya Kuboku baş tutub.
21.09.2019 Qrup hərəkətləri komandamız Olimpiya Oyunlarına lisenziyanı əldə etdi Bu gün, Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının ən məsuliyyətli günlərindən biri yaşanıb.
20.09.2019 Zöhrə Ağamirova Olimpiya Oyunlarına lisenziyanı təmin etdi Bu gün, Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 37-ci Dünya Çempionatının 5-ci günü start götürüb.
19.09.2019 37-ci Dünya Çempionatının 3-cü gününün yekunları Bədii Gimnastika üzrə 37-ci Dünya Çempionatının 3-cü günü Bakıda Milli Gimnastika Arenasında başlayıb.
19.09.2019 Gimnastımız Zöhrə Ağamirova çoxnövçülük finalına vəsiqə qazandı Azərbaycan gimnastı Zöhrə Ağamirova bədii ginastika üzrə 37-ci Dünya Çempionatının çoxnövçülük üzrə final mərhəlsinə çıxış etmək üçün vəsiqə qazanıb.
18.09.2019 Məşhur Yana Batırşina hərracda qızıl lentini 2500 avroya satdı Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının keçirildiyi Milli Gimnastika Arenasında xeyriyyə məqsədilə hərrac təşkil edilib.
17.09.2019 Bakıda bədii gimnastika üzrə 37-ci dünya çempionatının açılış mərasimi keçirilib Sentyabrın 16-da Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 37-ci dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi keçirilib. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva açılış mərasimində iştirak ediblər.
17.09.2019 Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının ikinci günü yekunlaşdı 17 sentyabrda Milli Gimnastika Arenasında fərdi gimnastların halqa və topla təsnifat yarışları baş tutub.
17.09.2019 Yana Batırşina Milli Gimnastika Arenasında gənc gimnastlara ustad-dərsləri keçdi Bədii gimnastika üzrə dəfələrlə dünya çempionu, Bakıda keçirilən dünya çempionatının səfiri Yana Batırşina gimnastika həvəskarları üçün ustad dərsi keçib.
16.09.2019 Ruhidil və Abdulla cütlüyü Dünya Kubokunda gümüş medal qazandı Ötən gün, Portuqaliyanın Lissabon şəhərində akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Kuboku sona çatıb.
16.09.2019 Bakıda 37-ci Dünya Çempionatı start götürdü Sentyabrın 16-da Azərbaycanın paytaxtı Bakı şəhərində bədii gimnastika üzrə 37-ci Dünya Çempionatı start götürüb. Yarışda dünyanın 61 ölkəsindən 300-dən çox gimnast mübarizə aparacaq.
15.09.2019 Dünya Çempionatının qonaqları Ağacəkmə mərasimində iştirak ediblər Bu gün, Milli Gimnastika Arenasının parkında Ağacəkmə mərasimi keçirilib.
12.09.2019 Dünya Çempionatının səfiri Bravo marketdə azarkeşlərlə görüşüb Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının səfiri Yana Batırşina çempionatın təşviqat və təbliğatı üçün hazırlanan xüsusi proqram çərçivəsində bir sıra tədbirlər və görüşlərdə iştirak edir.
11.09.2019 Yana Batırşina Ocaq Sport Klubunda qonaq olub Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının rəsmi səfiri, çoxqat dünya çempionu, Olimpiya Oyunlarının mükafatçısı, Rusiyalı gimnast Yana Batırşina bu gün Ocaq Sport Klubunda qonaq olub.
10.09.2019 Akrobatlarımız 3 medal qazandı Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində akrobatika gimnastikası üzrə beynəlxalq turnir yekunlaşıb.
09.09.2019 Dünya Çempionatına 8500-dən çox bilet satılıb İrimiqyaslı beynəlxalq yarışlara ev sahibliyi edən paytaxtımız daha bir çempionat üçün geri sayıma başlayıb.
07.09.2019 İdman gimnastımız bürünc medal qazandı Gürcüstanın Batumi şəhərində idman gimnastikası üzrə beynəlxalq yarış keçirilib.
07.09.2019 Batutçumuz beynəlxalq turnirdə 3-cü oldu Bu gün, Türkiyənin Antalya şəhərində batut gimnastikası üzrə beynəlxalq turnir yekunlaşıb.
07.09.2019 Marina Nekrasovadan qızıl medal Bu gün, daha bir medal xəbəri Macarıstandan gəlib.
06.09.2019 AGF ağacəkmə aksiyası təşkil edir Azərbaycan Gimnastika Federasiyası 16-22 sentyabrda baş tutacaq bədii gimnastika üzrə 37-ci Dünya Çempionatı zamanı ağacəkmə aksiyası təşkil edəcək.
06.09.2019 Yarışlara 10 gün qaldı Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatına 10 gün qalmış, Milli Gimnastika Arenasında yoxlama-məşq toplanışı keçirilib.
01.09.2019 Murad və Cavidan Türkiyədən medallarla qayıdır Türkiyənin Mersin şəhərində idman gimnastikası üzrə “Challenge” seriyasına aid Dünya Kuboku keçirilib.

27.09.2019 2019`s National competitions` season to be completed in the City of Sumgayit After the large-scale international events successfully held, Azerbaijan Gymnastics Federation prepares to organize national competitions in fall.
24.09.2019 The 37th World Championships – the Fairy tales have come to life The Rhythmic Gymnastics World Championships hosted by our capital city completed its work. 61 countries and more than 300 gymnasts competed in the year`s most major tournament within 1 week.
23.09.2019 Mikhail Malkin wins the Gold medal at the World Cup This weekend, there was held the FIG Trampoline Gymnastics and Tumbling World Cup in the City of Khabarovsk, Russia.
21.09.2019 The Azerbaijani Team in Group exercises qualifies for the Olympic Games Today, one of the most responsible days of the 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships has taken place at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
20.09.2019 Zohra Aghamirova qualifies for the Olympic Games Today, the 5th day of the 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships commenced at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
19.09.2019 The third day`s results of the 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships The third day of the 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships commenced at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) in Baku.
19.09.2019 Azerbaijani gymnast Zohra Aghamirova will perform at All-Around Final of the World Championships Azerbaijani gymnast Zohra Agamirova advanced the finals of the 37th World Rhythmic Gymnastics Championship, Trend reports.
18.09.2019 Famous Yana Batyrshina sold her “Gold” ribbon for 2500 euros in Baku There was held a charity auction at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) where the Rhythmic Gymnastics World Championships has been taking place these days.
17.09.2019 Baku hosts opening ceremony of 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships A solemn opening ceremony of the 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships has today been held at the National Gymnastics Arena in Baku.
17.09.2019 The second day of the World Rhythmic Gymnastics Championships finishes in Baku At 10:00, on September 17, Individuals` qualification began with a hoop and a ball. Like yesterday, Zohra Aghamirova and Veronika Hudis represented the National Team of Azerbaijan, and demonstrated performance with a ball today. Aghamirova received a score of 19.950 from the judges, while Hudis got 17.700 points.
17.09.2019 Yana Batyrshina gives master-class at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) The repeated World Champion in Rhythmic Gymnastics, the official Ambassador of the Rhythmic Gymnastics World Championships in Baku, Yana Batyrshina, gave an open master-class for gymnastics fans. The event took place on September 17 at 17:00.
16.09.2019 Azerbaijani Mixed Pair - Ruhidil & Abdulla - win the Silver medal at the World Cup Yesterday, the Acrobatic Gymnastics World Cup completed its work in the City of Lisbon, Portugal.
16.09.2019 The 37th World Championships starts in Baku The 37th Rhythmic Gymnastics World Championships has commenced in Baku - capital city of Azerbaijan on September 16. More than 300 gymnasts from 61 countries will participate in the event.
15.09.2019 The guests of the World Championships participate in a tree-planting activity Today, there has been held a tree-planting activity at the park of Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
12.09.2019 The Ambassador of the World Championships meets with her fans at “Bravo” supermarket The Ambassador of the Rhythmic Gymnastics World Championships, Yana Batyrshina participates in several events and meetings within the framework of the special program for the purpose of the publicity and advertisement of the Championships.
11.09.2019 Yana Batyrshina visits “Ojag” Sport club Today, the official Ambassador of the Rhythmic Gymnastics World Championships, repeated World Champion, Olymic Games` prize-winner, Russian gymnast Yana Batyrshina has visited “Ojag” Sport club.
10.09.2019 Our acrobats win 3 medals The international tournament in Acrobatic Gymnastics has completed its work in the City of Saint Petersburg, Russia.
09.09.2019 More than 8500 tickets are sold for the World Championships Our capital, which hosts large-scale international competitions, has begun a countdown for another Championships.
07.09.2019 An Azerbaijani Artistic gymnast becomes the Bronze medalist There was held the International tournament in Artistic Gymnastics in the City of Batumi, Georgia.
07.09.2019 The Azerbaijani representative in Trampoline Gymnastics ranks 3rd in the International Tournament Today, the International Tournament in Trampoline Gymnastics has completed its work in the City of Antalya, Turkey.
07.09.2019 Gold medal from Marina Nekrasova Today, one more medal news has come from Hungary.
06.09.2019 AGF organizes tree planting campaign Azerbaijan Gymnastics Federation will organize tree planting campaign during the 37th FIG Rhythmic Gymnastics World Championships to take place on September 16-22.
06.09.2019 10 days prior to the competitions 10 days prior to the World Rhythmic Gymnastics Championships, there was a Dress Rehearsal at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
01.09.2019 The Azerbaijani representative in Trampoline Gymnastics ranks 3rd in the International Tournament Today, the International Tournament in Trampoline Gymnastics has completed its work in the City of Antalya, Turkey.