Gənc azərbaycanlı gimnastlar Şəhriyar Məmmədyarovla görüşüb
Bu gün Bakı Milli Gimnastika Arenasında gənc gimnastların azərbaycanlı şahmatçı, qrossmeyster Şəhriyar Məmmədyarovla görüşü keçirilib.
Trend-in məlumatına görə, Ş.Məmmədyarov özü və şahmat karyerası haqqında danışıb və qeyd edib ki, onun iki bacısı da məşhur şahmatçılardır.
Qrossmeyster gənc gimnastların suallarına cavab verib və onlara gələcək çıxışlarında uğurlar arzulayıb:
“Hesab edirəm ki, gimnastika idman növü olmaqla yanaşı həm də incəsənətdir. Mən bu idmanı çox sevirəm və qeyd etmək istəyirəm ki, gimnastika Azərbaycanda uğurla inkişaf edir. Son illərdə ölkəmiz böyük uğurlara imza atıb. Mən gimnastlarımızın çıxışlarını diqqətlə izləyirəm və onlara gələcək yarışlarda uğurlar arzu edirəm”.

В понедельник в Баку в Национальной арене гимнастики состоялась встреча юных спортсменов с азербайджанским гроссмейстером Шахрияром Мамедъяровым.
Мамедъяров рассказал о себе и своей шахматной карьере, отметил, что две его сестры также являются известными шахматистками.
Гроссмейстер ответил на вопросы юных гимнастов и гимнасток и пожелал им удачи в предстоящих выступлениях.
“Считаю, что гимнастика, наряду с тем, что это спортивная дисциплина, является также видом искусства. Я очень люблю данный вид спорта и хочу отметить, что в Азербайджане он успешно развивается. В последние годы наша страна достигла больших успехов в гимнастике. Я пристально наблюдаю за успехами наших гимнастов и желаю им удачи в предстоящих соревнованиях”, - сказал Мамедъяров журналистам.